Widowisko Park Dzieje

Drodzy Goście,

Zgodnie z obowiązującymi decyzjami administracyjnymi dotyczącymi imprez masowych, jesteśmy zmuszeni do tego, aby dostosować się do wymagań podyktowanych odpowiednimi rozporządzeniami związanymi z walką z pandemią COVID-19, a tym samym przenieść datę wystawienia widowisk, które miały odbyć się w dniach 21 czerwca do 18 lipca 2020 r.

Tegoroczna edycja miała mieć dla nas wyjątkowe znaczenie – mieliśmy spotkać się z Widzami już po raz dziesiąty i dokładaliśmy wszelkich starań, aby pod każdym względem ten jubileusz wypadł jak najlepiej. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Wasze wsparcie i radość, jaką dajecie.

Zarówno dla nas, jak i dla wielu innych przyjaciół, promotorów, partnerów, sponsorów, organizatorów-wolontariuszy obecna sytuacja nie jest łatwa. Mamy wielką nadzieję, że spotkamy się w nieco mniejszym gronie w Parku Dzieje w nowym terminie i wspólnie przeżyjemy dzieje Polski i Polaków, które wystawimy na naszych błoniach. Kupione przez Was bilety zachowują ważność na widowisko, które odbędzie się w nowej dacie. W ciągu najbliższych dni drogą mailową uruchomimy odpowiednią procedurę na stronie bileteria.parkdzieje.pl, dzięki której będzie można wybrać nowy termin realizacji biletów w jednym z 6 nowych terminów na przełomie sierpnia i września. Będzie także możliwość otrzymania zwrotu płatności. Zachęcamy Was do tego, abyście zachowali swoje wejściówki – będzie to dla nas ogromne wsparcie. Liczymy, że spotkamy się na widowiskach w tym samym składzie.

Widowisko nocne

Terminy

W sezonie 2020 zagramy 5 nocnych spektakli o godzinie 20:30.
 

28
SIERPNIA
PREMIERA!
29
SIERPNIA
3
WRZESNIA
4
WRZEŚNIA
5
WRZEŚNIA
Duża dostępność
Ponad 50% miejsc zajętych
Ponad 75% miejsc zajętych
Ponad 90% miejsc zajętych

Na prapremierę widowiska 27 sierpnia 2020 zaprasza Niepodległa

Zobacz największe widowisko plenerowe w Polsce

Zobacz największe nocne show o historii Polski. Orzeł i Krzyż to spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego przez tryumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność. Zasiądź na trybunie, gdzie w ciągu 1,5 godziny przeżyjesz niezapomnianą historię, odgrywaną na terenie wielkości 44.000 m2 przez niemal 400 aktorów wcielających się w ponad 1500 postaci. Poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem. Już 52 000 osób obejrzało widowiska w Murowanej Goślinie. Musisz to zobaczyć!

W tym roku opowiemy Wielkie Zwycięstwa! Zobaczysz, charakterystyczne momenty wielkiego zwycięstwa pod Grunwaldem. Z zapartym tchem staniesz się świadkiem szarży husarskiej pod Wiedniem. Przeniesiemy się także w sam środek Bitwy Warszawskiej 1920, gdzie zalew czerwonoarmistów zostanie brawurowo rozbity przez manewr oskrzydlający wojsk Piłsudskiego. Jednak nie zdradzamy wszystkich tajemnic, oglądajcie uważnie. Przygotowujemy nowe elementy scenografii oraz zjawiskowe efekty specjalne z wykorzystaniem wody i światła!

Media o widowisku

Wydarzenie to pozostaje na długo w pamięci zarówno młodego jak i starszego widza, bo w końcu w Parku Dzieje - „Łączymy historią”

350 aktorów – amatorów, 12 przedstawień i dziesięć wieków historii Polski. Widowisko „Orzeł i Krzyż” po raz ósmy przyciągnie do Murowanej Gośliny tłumy widzów.

Patrząc na to co się tam dzieje, o tym spektaklu będzie głośno przez następne 1050 lat

Pozostający na długo w pamięci spektakl, pełen podniosłych i emocjonujących scen, to rewelacyjny sposób nie tylko na zaszczepienie w dzieciach zainteresowania historią, lecz także na spędze- nie czasu z rodziną. Wzru- szająca i piękna opowieść sprawia również, że każdy może poczuć dumę z bycia Polakiem.

Biesiada

Z przykrością informujemy, że w tym sezonie Biesiada nie odbędzie się. Wszystkie zakupione bilety można wymienić na voucher lub uzyskać zwrot za pośrednictwem uruchomionej procedury, o której informujemy wszystkich naszych Gości za pośrednictwem e-mail. W razie pytań prosimy o kontakt na kontakt@parkdzieje.pl


 
 
 
 

Cennik

Widowisko

 • Normalny
 • Ulgowy
 • Dzieci do 3 lat 0 zł
 • * Bilet ulgowy przysługuje:

  • młodzieży uczącej się (do 26 roku życia)
  • seniorom 65+
  • posiadaczom Karty Dużej Rodziny
  • osobom z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności

  Biesiada

 • Normalny
 • Dzieci poniżej 13 lat
 • Dzieci do 3 lat 0 zł
 • Zakup w dniu wydarzenia 90 zł
 • Bilety na Biesiadę nie podlegają rabatom. Ilość miejsc przy stołach jest ograniczona.

  Bilety grupowe

  Oferta dla grup zorganizowanych od 10 osób dostępna jest bezpośrednio przez system sprzedaży online.

  W razie pytań zachęcamy do kontaktu
  607 682 365

  Jak kupić

  Bilety są dostępne bezpośrednio w naszym systemie rezerwacji

  Kup bilet online

  • Centrum Informacji Kulturalnej Poznań –ul. Ratajczaka 44
  • Centrum Informacji Turystycznej, Stary Rynek w Poznaniu
  • Salonik Różności, ul.Wojska Polskiego 2, Murowana Goślina

  Bilety dostępnerównież u naszych partnerów

  tobilet.pl  

  Kontakt

  Infolinia: 609 547 205

  Godziny pracy infolinii:
  Pn-pt: 8:00 – 18:00
  Sb: 9:00 –15:00
  Niedziela: nieczynne

  Napisz do nas
  kontakt@parkdzieje.pl

  Opinie widzów

  Orzeł i krzyż. ROBI WRAŻENIE! Ciekawa fabuła, zaangażowani aktorzy amatorzy (grali mimo letniego, ciepłego choć chwilami intensywnego deszczu) super scenografia, efekty świetlne, nagłośnienie, pirotechnika, kaskaderzy na koniach, efektowne historyczne pojazdy. Dużo się dzieje na ogromnym obszarze. Trzeba się skupić i przeżywać. Wszystko perfekcyjnie zorganizowane już od samego kierowania na parkingu. Warto wziąć koc, deszczówkę. Ja wziąłbym jeszcze coś na komary i opcjonalnie lornetkę. A i denerwują tylko osoby, które wbrew zakazom wnoszą parasole i zasłaniają niewzruszeni innym to piękne widowisko. Szacunek dla TWÓRCÓW. WARTO. Dziękuję.

  Roman Neuca

  Przepiękne widowisko pt. Orzeł i Krzyż w naturalnej scenerii nawiązujące do historii Polski i mówiące o miłości do ojczyzny, która winna być zawsze niepodległa , a także o patriotyzmie jak o naturalnym stanie , którego wstydzić się nie powinno. Nie można nie wspomnieć o efektach pirotechnicznych wspaniale wspomagających przedstawienie. Polecam, bo warto zobaczyć!!!

  Maria Schmidt

  Wspaniałe widowisko - na pewno pojadę tam jeszcze raz i zabiorę znajomych

  Wojciech Piotr Bonk

  Przedstawienie zrobione z dużym rozmachem, niesamowite efekty świetlne. Jestem pod wrażeniem, że 1000 lat historii Polski mogłam zobaczyć w tak ciekawym wydaniu. Brawo, polecam. Trzeba wybrać się do Murowanej Gośliny i przeżyć to przedstawienie, super 😁👌 zrobione.

  Urszula Riegel

  Każdy, chociaż raz, powinien zobaczyć ten spektakl. Dzieje Polski od zarania po dzisiejsze czasy. Prostota, urok, nastrój. Polecam

  Grażyna Bąk

  Jak ktoś nie widział czegoś podobnego i lubi historię to warto😁

  Wojciech Safian

  Stworzony przez ludzi i dla ludzi. Kwintesencją jest przedstawienie nocne Orzeł i Krzyż. Dobra dawka 1000 lat historii Polski w półtoragodzinnej pigułce. Warto zobaczyć i przeżyć.

  Andrzej Jarosz

  Cudowne miejsce, a widowisko Orzeł i Krzyż jest arcydziełem :)

  An K

  Świetne widowiska historyczne na ogromnym terenie co pozwala stworzyć bardzo realistyczną scenografię warto się wybrać i zobaczyć na własne oczy cząstkę historii naszych przodków

  Marek

  Jestem pod wrażeniem aktorów i całej oprawy. Efekty specjalne piękne. Każda scena pełna przekazu. Drastyczne sceny ograniczone do efektów specjalnych i wyobraźni człowieka. Zatrzymania akcji, które mają przedstawiać zdjęcia wymagają wiele spokoju od aktorów. W innych momentach mają dużo biegania.

  Łukasz Radke

  Informacje

  Zaplanuj dojazd przed spektaklem

  Samochodem

  Dla wszystkich Gości Parku Dzieje do dyspozycji jest darmowy parking zlokalizowany zaledwie 400m od trybuny nocnego widowiska.

  Uwaga na zmianę organizacji ruchu! W czasie widowisk dojazd na parking możliwy jest wyłącznie od ulicy Fiołkowej, przy stacji ORLEN.

  Osobom z niepełnosprawnościami i seniorom udostępniamy transport z parkingu na trybunę zarówno przed jak i po spektaklu. Dla sprawnej obsługi transferów, prosimy o zgłoszenie się do obsługi parkingu oraz przybycie na miejsce nieco wcześniej.

  Pociągiem

  Zachęcamy do podróżowania pociągami Kolei Wielkopolskich z dworca Poznań Główny i Wągrowiec do stacji „Zielone Wzgórza”. Bilet tam i z powrotem w promocyjnej cenie 5zł obejmuje połączenia po godzinie 17:00.

  Po spektaklu specjalny pociąg "Orzeł" odjeżdża ze stacji "Zielone Wzgórza" ok. 30 minut po widowisku zarówno w kierunku Poznania i Wągrowca.

  Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie po 4 czerwca 2020.

  Autobusem

  Dojazd możliwy jest również autobusami MPK Poznań na trasie Poznań - Przebędowo. Najbliższy przystanek to „Murowana Goślina/Modrzewiowa NŻ”. Prosimy o uważne sprawdzenie autobusu powrotnego lub zaplanowanie powrotu koleją. Widowisko kończy się około godziny 23:00.

  Szczegółowy rozkład jazdy na stronach  ZTM Poznań

  KUP BILET